Audi A3 The Audi A3 offers cutting edge engineering, performance, and luxury in one affordable package.

AUDÄ° A3 OTO. ÅžANZIMAN YARDIM

Thread Tools

Search this Thread

Old 06-02-2008, 07:27 PM
alperantalya's Avatar
Default AUDÄ° A3 OTO. ÅžANZIMAN YARDIM

Selamlar[/align]belki türkçe bilen bir uzman vardır diye buraya yazıyorum.
1998 model bir audi a3 üm var, 2005 yılında aldım ancak sürekli sanayiden çıkamadım
sanırım genelde tamircilerin yüzünden çıkamadım, çünkü bana göre bir yeri yaparken diğer yeri bozuyorlardı. 5-10 tamirci değişmişimdir. kimisi yüksek para alıyorlar kimisi yapamıyordu.önce motor indi çıkma motor taktırdım. sonra bir sürü sorun çıktı. 18,5 milyara aldığım arabaya şimdiye kadar bi o kadarda tamir masrafı vermişimdir belki ancak hala sorunlar arka arkasına geliyor. satmak istedim satamıyorumda. aslında seviyorum arabamı fakat gerçekten aldığımdan beri çok fazla keyfini süremedim. maddi durumumda çok iyi değil açıkcası.
neyse en son sorunumu anlatmak istiyorum belki bir bilen vardır ve bana yol gösterir.
otomatik şanzımanım bozuldu, çıkma taktırdım. ancak yağ kaçırmaya devam etti. en son yağ kaçırmayı tamir ettiler. fakat araçta elektronik sorunoldu gibi göstergede bütün viteslerin ışıkları yanıyor, vites atmıyordu. bende tekrar tamirci değiştirdim
yeni tamircinin otomatik şanzımanda baya iyi olduğunu söylediler.tamirci elektronik dedi. ve şanzımanda bi şerit varmış ve 2 de küçük bişeyler ( adını tam bilmiyorum) onları değiştirmiş. benden 600 YTL ( KDV 100 ) toplam 700 YTL. para istedi. aracı kullandım hiç bir sorun kalmamıştı. bende verdim. ancak ertesi gün sabah vitesler geç atıyor bazende atımıyordu. biraz bindikten sonra sorun düzeldi. adam durumu söyledim. sabah yaptığına göre yağ ısınınca inceliyor ondan düzeliyor dedi ve filtre varmış onu değiştirdi. para istemedi. kendisinin daha önce yaptığı tamirin doğru olduğunu, fakat sorun devam ederse, şanzımanın içini açması gerktiğini söyledi ve ayrı bir ücret tutacağını söyledi.
şimdi sorun devam ediyor( sabahları yani soğukken vitesler geç atıyor, bazen atmıyor, vites boşa çıkıyor gibi oluyor. birden vuruyor.
bunun nedeni nedir. neden böyle oluyor bir bilen varmı acaba. şanzıman yağıyla bir alakası olabilir mi??? ne yapmalıyım lütfen yardım.
teşekkürler.[/align]

Old 06-02-2008, 07:59 PM
derheilige82's Avatar
1st Gear
Default RE: AUDÄ° A3 OTO. ÅžANZIMAN YARDIM

...couldn't agree more![sm=exactly.gif]

Old 06-02-2008, 09:14 PM
LedZepfoot's Avatar
Member

ORIGINAL: alperantalya

Selamlar[/align]belki türkçe bilen bir uzman vardır diye buraya yazıyorum.
1998 model bir audi a3 üm var, 2005 yılında aldım ancak sürekli sanayiden çıkamadım
I hate when that happens

Old 06-03-2008, 05:41 AM
L7's Avatar
L7
L7 is offline
1st Gear

Alperantalya;
Salamlar.
From the little Turkish I remember, I'm hoping that I read your post correctly. But, overall - you may want to try and find an Audi club around that Instanbul area. I'm not sure if I can even start to give you advice on your A3, since that is the earlier model.
Sorry and good luck with it.

All times are GMT -4. The time now is 10:27 PM.